w Chorzelach
ROK SZKOLNY 2019/2020
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1
im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

***********************************************************************************

***********************************************************************************
***********************************************************************************
 

 
W dniach 20 II – 24 II 2017 r.  w Publicznej  Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Chorzelach realizowano program profilaktyczny „Mądre, zdrowe i bezpieczne ferie”. Pozwalał on poznać każdemu z uczestników własną wartość, uzdolnienia, rozpoznać indywidualne zdolności, talenty i mocne strony, wspierał w rozumieniu i przeżywaniu pozytywnych emocji oraz pomagał w kształtowaniu pożądanych postaw społecznych... czytaj więcej


8 III 2017r  DZIEŃ KOBIET W SZKOLE

8 marca 2017 r. w naszej szkole uroczyście obchodzono Dzień Kobiet. Wiele ciepłych i serdecznych życzeń chłopcy składali wszystkim paniom i dziewczętom. Specjalnie z tej okazji chłopcy  pod opieką pani Moniki Dzieżyk i pana Radosława Zakrzewskiego przygotowali uroczysty apel. Mogliśmy wysłuchać wiele pięknych tekstów poświęconych kobietom. Uświetnieniem apelu były zagrane i zaśpiewane piosenki przez uczniów...czytaj więcej

17 III 2017   Finał V Warszawskiego Konkursu 

17 marca 2017 roku w LXXVI Liceum Ogólnokształcącym im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie odbył się finał V Warszawskiego Konkursu po hasłem: „Tak żyć, jak żyłem, warto było...” Józef Piłsudski. W uroczystej gali konkursowej uczestniczyła uczennica naszej szkoły Karolina Zielińska. Jej praca – projekt orderu upamiętniającego 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości - zdobyła III miejsce w kategorii szkół podstawowych. Na uroczystym podsumowaniu konkursu uczennicy towarzyszyły dyrektor szkoły Weronika Zofia Wilkosz i opiekun Agata Ewa Gadomska.

Konkurs miał zasięg ogólnopolski. Wzięło w nim udział 154 szkoły i 40 przedszkoli. Wpłynęło 401 prac, które podzielono na 4 kategorie. Obradom jury przewodniczyła dr Jolanta Załęczna – Kierownika Działu Historii i Badań Naukowych Muzeum Niepodległości w Warszawie....czytaj więcej

 

19 marca obchodziliśmy w szkole   Imieniny Patrona. W tym roku przypada 97. rocznica mianowania Józefa Piłsudskiego na stopień Pierwszego Marszałka Polski. W 1920 roku otrzymał tak wysoką szarżę jako pierwszy żołnierz w historii i to 19 marca, w dniu swoich imienin, które w II Rzeczypospolitej każdego roku obchodzono hucznieNasza społeczność szkolna również corocznie pamięta i obchodzi  imieniny Patrona szkoły i wielkiego Polaka. Dnia 20.03.2017r. odbył się apel, w czasie którego uczniowie mogli  wysłuchać wierszy i piosenek o Marszałku w wykonaniu koleżanek i kolegów. Wcześniej odbyły się konkursy związane z Patronem...czytaj więcej


 
23 marca 2017 roku Publiczną Szkołę Podstawową im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Chorzelach odwiedzili: Mazowiecka Kurator Oświaty pani Aurelia Michałowska oraz Zastępca Dyrektora Delegatury w Ostrołęce Kuratorium Oświaty  w Warszawie pan Mirosław Grzyb. Wizyta zacnych gości połączona była z upowszechnianiem i rozwijaniem kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży, a tym samym z realizacją podstawowego kierunku  polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2016/2017...czytaj więcej   
 

23.03.2017 r. - KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

23.03.2017 r. w Zespole Szkół w Krzynowłodze Małej odbył się konkurs języka angielskiego dla szkół podstawowych Macmillan Primary School Tournament. W konkursie wzięło udział 53 uczniów ze szkół podstawowych z następujących miejscowości: Chorzele, Krzynowłoga Mała, Krzynowłoga Wielka, Romany Sebory, Ulatowo Adamy, Mchowo.

         Uczniowie podzieleni na dwie kategorie wiekowe: klasy I – III i klasy  IV – VI rozwiązywali testy konkursowe przygotowane przez wydawnictwo Macmillan. Naszą szkołę reprezentowało dwanaścioro uczniów z klas III – VI. Troje z nich stanęło na podium. 

W kategorii klas I – III pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Kalko, adrugie miejsce Zofia Kobylińska – uczennice klasy IIId.                                 

 W kategorii klas IV – VI trzecie miejsce zajął Miłosz Dygnos – uczeń klasy VI a. 

Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

Opiekunem Wiktorii Kalko i Zofii Kobylińskiej była pani Katarzyna Radomska, a Miłosza Dygnosa pani Ewa Bobińska.

Wszystkim nagrodzonym uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                Opracowała:  Katarzyna Radomska30.03.2017  - II GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY

  "ZADANIA Z OSZCZĘDZANIA"

30 .03. 2017 r.  w Publicznej Szkole Podstawowej w Pościeniu Wsi odbył się II Gminny Konkurs Matematyczny „Zadania z oszczędzania". Do rywalizacji konkursowej przystąpiło  36 uczniów klas trzecich z gminy Chorzele oraz  z Krzynowłogi Małej. Rywalizacja o puchar Prezesa Banku Spółdzielczego  w Chorzelach była niezwykle zacięta. Pierwsze i trzecie miejsce zajęły uczennice Publicznej Szkoły Podstawowej w Chorzelach. Zosia Ćwiek z klasy IIIb była bezkonkurencyjna i wywalczyła I miejsce oraz puchar Prezesa BS. Trzecie miejsce zdobyła Lena Kołakowska- uczennica klasy IIId.

Puchar wręczyła osobiście Pani Aleksandra Wiśnicka- prezes Banku Spółdzielczego w Chorzelach. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsora- BS w Chorzelach.

         Pomysł na zabawę matematyczną narodził się rok temu w Szkole Podstawowej w Chorzelach. Dzięki laureatce- Zosi Ćwiek w przyszłym roku konkurs zorganizuje nasza szkoła. Bowiem zgodnie z ustaleniami to macierzysta placówka zwycięzcy bierze na siebie przywilej zorganizowania całego przedsięwzięcia. Już dziś serdecznie zapraszamy uczniów klas trzecich do matematycznej rywalizacji.  Cieszymy się bardzo z sukcesów  i jeszcze raz gratulujemy Zosi i Lenie oraz ich opiekunom: p. Elżbiecie Lorenc i p. Anieli Pełce. Szkoła jest z was bardzo dumna.

                                                                                                Opracowała: Elżbieta Lorenc 

  


 SEKRETARIAT SZKOŁY CZYNNY:
   PONIEDZIAŁEK - PIATEK
    W GODZ. 7.30 - 15.30
SEKRETARZ SZKOŁY :
EWA CZAPLICKA
****************************
__________________________
___________________

    
____________________
 
LIST MINISTER
EDUKACJI NARODOWEJ 
DO RODZICÓW

   
________________
     
    
   
              
    
 
Wszelkie kopiowanie zdjęć i tekstów będzie zgłaszane odpowiednim organom zgodnie z poniższym przepisem:
Kopiowanie, przetwarzanie, powielanie w całości lub części treści opisu, zdjęć oraz wszelkich elementów graficznych a także przechowywanie w systemach wyszukiwania, umieszczanie na innych stronach www, przekazywanie, przesyłanie czy udostępnianie innym osobom wyżej wymienionych elementów bez zgody właściciela i autora jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.(Dz.U. z 2006 r. Nr 90, poz.631 z późn. zm.)

Created by mgr Joanna Gazda