w Chorzelach
ROK SZKOLNY 2018/2019
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1
im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
 

SPOTKANIE Z MISTRZAMI OLIMPIJSKIMI

 

      4 listopada  2010 r. z inicjatywy Pani Dyrektor Weroniki Zofii Wilkosz 
w Publicznej  Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
w Chorzelach  odbyło się spotkanie uczniów z mistrzami olimpijskimi p. Dariuszem Goździakiem i p. Władysławem Zielińskim. Spotkanie odbyło się w 1. rocznicę utworzenia Klubu Olimpijczyka w naszej szkole. Gośćmi zaproszonymi byli przedstawiciele organu nadzorującego tj. Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura   w Ostrołęce oraz władze samorządowe Miasta i Gminy Chorzele. Na spotkaniu obecni byli również przedstawiciele lokalnych mediów.

     Pan  Władysław Zieliński (kajakarz, wieloletni reprezentant warszawskiej Spójni, ponad 30-krotny mistrz Polski, mistrz świata, medalista mistrzostw Europy, 3-krotny uczestnik IO 1960, 1964, 1968, brązowy medalista olimpijski 1960) po raz pierwszy gościł w naszej szkole,  z Panem Dariuszem Goździakiem (polskim pięcioboistą nowoczesnym, złotym medalistą olimpijskim, olimpijczykiem z Barcelony 1992, gdzie wraz z drużyną   zdobył złoty medal olimpijski, trzykrotnym medalistą mistrzostw świata: 1990 - 3. miejsce w drużynie, 1991 - 2. miejsca w drużynie oraz w sztafecie, brązowym medalistą mistrzostw Europy 1989 w sztafecie. Mistrzem Polski w 1990) uczniowie spotkali się  kolejny raz. Po przywitaniu gości została przedstawiona prezentacja multimedialna  w której zaprezentowano dotychczasową działalność Klubu Olimpijczyka, m.in. spotkania uczniów z mistrzami olimpijskimi, wycieczkę  do PKOL-u oraz wyjazd na XI Piknik Olimpijski.

        Po obejrzeniu prezentacji głos zabrał Pan Władysław Zieliński, który  zapoznał uczniów z  dyscypliną sportową jaką jest kajakarstwo i przedstawił przebieg swojej kariery sportowej. Ponadto opowiadał o swoich  sukcesach sportowych i porażkach. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia zdobytych przez niego medali. Pan Dariusz Goździak jako członek Polskiego Komitetu Olimpijskiego opowiadał uczniom o swojej pracy i przybliżył im idee olimpizmu. Na zakończenie spotkania Pan Goździak  przekazał  na ręce Pani Dyrektor Leksykon olimpijczyków polskich 1924-2010 pt. „Od Chamonix
i Paryża do Vancouver”.

    Na spotkaniu uczniowie mieli również możliwość zadawania pytań przedstawicielom Polskiego Komitet Olimpijskiego. Zaproszeni Olimpijczycy w czasie spotkania przekazywali bardzo cenne wartości wychowawcze i starali się zaszczepić w uczniach chęć do uprawiania sportu. Przede wszystkim przekonywali, że droga na sportowy szczyt  jest  możliwa dzięki ciężkiej i wytrwałej pracy.   

         Spotkanie to na długo pozostanie w pamięci jej uczestników. 
W podziękowaniu gościom za miłe spotkanie i wspaniałą lekcję  o sporcie uczniowie wykonali wiązankę piosenek o tematyce sportowej oraz zaprezentowali się w pokazach tanecznych. Na zakończenie spotkania mistrzowie olimpijscy rozdawali uczniom autografy .
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 SEKRETARIAT SZKOŁY CZYNNY:
   PONIEDZIAŁEK - PIATEK
    W GODZ. 7.30 - 15.30
SEKRETARZ SZKOŁY :
EWA CZAPLICKA
****************************
__________________________
___________________

    
____________________
 
LIST MINISTER
EDUKACJI NARODOWEJ 
DO RODZICÓW

   
________________
     
    
   
              
    
 
Wszelkie kopiowanie zdjęć i tekstów będzie zgłaszane odpowiednim organom zgodnie z poniższym przepisem:
Kopiowanie, przetwarzanie, powielanie w całości lub części treści opisu, zdjęć oraz wszelkich elementów graficznych a także przechowywanie w systemach wyszukiwania, umieszczanie na innych stronach www, przekazywanie, przesyłanie czy udostępnianie innym osobom wyżej wymienionych elementów bez zgody właściciela i autora jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.(Dz.U. z 2006 r. Nr 90, poz.631 z późn. zm.)

Created by mgr Joanna Gazda