w Chorzelach
ROK SZKOLNY 2018/2019
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1
im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

   Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Chorzelach na zaproszenie Krajowego Stowarzyszenia Pomocy Szkole  w Warszawie uczestniczyli w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego  pt. „Wiersz o Babci i Dziadku”. Celami konkursu było ukazanie dzieciom roli Babci i Dziadka w polskiej rodzinie, uhonorowanie Babci i Dziadka za wspieranie dzieci w osiąganiu dorosłości oraz wychowanie dzieci i młodzieży w szacunku do wartości rodzinnych.

W dniu 11 stycznia 2017 roku do Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Chorzelach dotarła radosna informacja, że komisja konkursowa III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego pt. „Wiersz   o Babci i Dziadku” przyznała I nagrodę w kategorii szkół podstawowych (10-13 lat) wierszowi pt. „Czarodzieje” napisanemu przez Amelię Rzeżuchowską uczennicę klasy VI c.

Utwór powstał pod opieką nauczycielki języka polskiego pani Agnieszki Szymaniak. Laureatka konkursu Amelia Rzeżuchowska wraz z Dyrektorem szkoły i opiekunem została zaproszona na uroczystą galę, w trakcie której będą wręczane nagrody i dyplomy wszystkim laureatom i wyróżnionym w Ogólnopolskim Konkursie Literackim. Gala Konkursowa odbędzie się w dniu 19 stycznia 2017 r. o godz. 12.00  w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych w Łodzi, ul. Zachodnia 54/56.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonej uczennicy i jej opiekunowi pani Agnieszce Szymaniak oraz życzymy dalszych sukcesów.                                      
 
                                                     wiersz "Czarodzieje"
       

 Pod takim hasłem w dniu 12 stycznia 2017 r. w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Baranowie odbył się X  Regionalny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Wzięli w nim udział uczniowie oraz osoby dorosłe z kilku gmin powiatu ostrołęckiego i przasnyskiego, m.in. z Baranowa, Chudka, Lelisa, Wykrotu, Jastrząbki, Chorzel, Zawad, Jednorożca - łącznie 67 podmiotów wykonawczych...czytaj więcej


„Owoce w szkole”

Kolejny już rok  uczniowie klas I-III pod opieką wychowawców realizują program „Owoce w szkole”. Dzieciom, które uczestniczą w programie udostępniane są 2 razy w tygodniu świeże owoce i warzywa (przygotowane do bezpośredniego spożycia, wystarczająco rozwinięte, dojrzałe, zdrowe) oraz soki. Dzieci otrzymują jabłka, gruszki, truskawki, borówki amerykańskie, marchewkę, słodką paprykę, rzodkiewki, pomidorki i kalarepę oraz soki owocowe i warzywne. Każde dziecko uczestniczące w programie otrzymuje jednorazowo porcję składającą się z jednego produktu owocowego i jednego produktu warzywnego. Za jakość owoców i warzyw dostarczanych do szkół podstawowych odpowiedzialny jest zatwierdzony dostawca.

Głównymi celami programu „Owoce w szkole”  są trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego stylu życia poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym.


opracowała Justyna Klonowska

„Mleko z klasą”

Nasza szkoła już po raz kolejny bierze udział w programie „Mleko z klasą”. Celem programu jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży dobrych nawyków żywieniowych poprzez promowanie spożycia mleka i przetworów mlecznych. Wśród produktów oferowanych uczniom w ramach programu znajduje się mleko bez dodatków smakowych w kartonikach ze słomkami o pojemności 0,25l. Mleko otrzymuje każde dziecko obecne w szkole, które zadeklarowało swój udział w programie. Uczniowie klas I-VI otrzymują mleko trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki. 

W naszej szkole od wielu lat wśród najmłodszych uczniów organizowane są wspólne śniadania z wychowawcą. Wpływa to na integrację grupy, oraz kształtuje właściwe nawyki żywieniowe i kulturalne zachowanie  się podczas spożywania posiłku.

 Wszyscy uczniowie klas I-III objęci są programem fluoryzacji, co zapobiega próchnicy zębów przez systematyczne stosowanie związków fluoru.


opracowała Justyna Klonowska
 

W trosce o bezpieczeństwo uczniów w czasie ferii zimowych w dniu 18.01.2017 r.
w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Chorzelach odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z udziałem asp. Pawła Rykowskiego -Dzielnicowego Komisariatu  Policji w Chorzelach. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I-VI. Poświęcone ono było między innymi omówieniu zagrożeń czyhających na dzieci w trakcie ferii zimowych...czytaj więcej
 

25 I 2017   V MIEJSKO - POWIATOWY PRZEGLĄD JASEŁEK

GALERIA ZDJĘĆ


25 stycznia 2017 roku  uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej  im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Chorzelach wzięli udział w V Miejsko - Powiatowym Przeglądzie Jasełek, który odbył się w Miejskim Domu Kultury  w Przasnyszu.

Jasełka pt. „A nadzieja znów wstąpi w nas" w wykonaniu uczniów naszej szkoły zyskały wielkie uznanie jury. Słowa uznania otrzymaliśmy  m.in. za  profesjonalną oprawę muzyczną, wzorowo wykonane partie solowe kolęd i pastorałek, harmonię głosów w partiach chóralnych, piękną grę uczniów na fletach, wzorową recytację, dbałość o piękno języka, właściwą dykcję.  Na słowa uznania zasłużył również dobór kostiumów i rekwizytów do przedstawienia oraz zintegrowanie dużej grupy uczniów...czytaj więcej

26 I  2016     BAL KARNAWAŁOWY W SZKOLE

26 stycznia 2017r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marszałka J. Piłsudskiego w Chorzelach dla całej społeczności szkolnej odbył się bal karnawałowy. Inicjatorem zabawy była Rada Rodziców oraz Dyrektor Szkoły. Rada Rodziców sfinansowała też całe przedsięwzięcie. W ten wyjątkowy wieczór bawili wszystkich aktorzy z Teatru Forma z Białegostoku.  Teatr zapewnił pełną oprawę artystyczną i  muzyczną. W czasie zabawy odbyło się  m. in  przeciąganie liny,  zabawa taneczna z krzesłami. Uczniowie mogli obejrzeć teatr baniek mydlanych, pomalować twarz oraz pozować do zdjęcia z klaunem czy pszczółką Mają. W programie znalazły się również zabawy z chustą animacyjną oraz konkursy z nagrodami...czytaj więcej 
 SEKRETARIAT SZKOŁY CZYNNY:
   PONIEDZIAŁEK - PIATEK
    W GODZ. 7.30 - 15.30
SEKRETARZ SZKOŁY :
EWA CZAPLICKA
****************************
__________________________
___________________

    
____________________
 
LIST MINISTER
EDUKACJI NARODOWEJ 
DO RODZICÓW

   
________________
     
    
   
              
    
 
Wszelkie kopiowanie zdjęć i tekstów będzie zgłaszane odpowiednim organom zgodnie z poniższym przepisem:
Kopiowanie, przetwarzanie, powielanie w całości lub części treści opisu, zdjęć oraz wszelkich elementów graficznych a także przechowywanie w systemach wyszukiwania, umieszczanie na innych stronach www, przekazywanie, przesyłanie czy udostępnianie innym osobom wyżej wymienionych elementów bez zgody właściciela i autora jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.(Dz.U. z 2006 r. Nr 90, poz.631 z późn. zm.)

Created by mgr Joanna Gazda