w Chorzelach
ROK SZKOLNY 2019/2020
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1
im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

***********************************************************************************

***********************************************************************************
***********************************************************************************
 
 

DRUGA ROCZNICA UTWORZENIA KLUBU OLIMPIJCZYJA

 

10 października 2011r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marszałka J. Piłsudskiego w Chorzelach odbyło się spotkanie uczniów  z mistrzami olimpijskimi panami Marianem Sypniewskim i Zenonem Licznerskim.

Pan Marian Sypniewski (polski szermierz, dwukrotny medalista olimpijski we florecie, mistrz świata) kolejny raz gościł w naszej szkole, natomiast pan Zenon Licznerski (polski lekkoatleta, sprinter, mistrz olimpijski z Moskwy) odwiedził nas po raz pierwszy.

Uczniowie przywitali gości piosenkami o tematyce sportowej. W trakcie spotkania mistrzowie olimpijscy zachęcali dzieci i młodzież do uprawiania sportu. Zenon Licznerski zaprezentował swoje medale i zdjęcia. Szczególne zainteresowanie wzbudził srebrny medal   z Igrzysk Olimpijskich z 1980 roku w Moskwie oraz złoty medal zdobyty na Mistrzostwach Europy w Czechosłowacji w 1978 roku. Przy pomocy uczniów p. Z. Licznerski demonstrował  również, jak powinno się przekazywać pałeczkę w sztafecie. Natomiast p. M. Sypniewski zwrócił uwagę na to, że w ciągu ostatniego roku kolekcja  pucharów  naszej szkoły, zdobytych za osiągnięcia sportowe, znacznie się powiększyła. Gratulował uczniom sukcesów w  sporcie. Uczniowie zadawali wiele pytań mistrzom olimpijskim. Dotyczyły one kariery sportowej mistrzów.

Po spotkaniu w szkole goście zostali zaproszeni na halę sportową, by obejrzeć rozgrywki sportowe  uczniów naszej szkoły. Uczniowie klas V  rozegrali mecz w piłkę  ręczną, a drużyny klas IV konkurowały  w turnieju sprawnościowym. Na zakończenie rozgrywek mistrzowie olimpijscy uhonorowali  zwycięzców medalami, dyrektor szkoły wręczyła gościom podziękowania i kwiaty.

Spotkanie zakończyło wspólne pamiątkowe zdjęcie.
 
 
 SEKRETARIAT SZKOŁY CZYNNY:
   PONIEDZIAŁEK - PIATEK
    W GODZ. 7.30 - 15.30
SEKRETARZ SZKOŁY :
EWA CZAPLICKA
****************************
__________________________
___________________

    
____________________
 
LIST MINISTER
EDUKACJI NARODOWEJ 
DO RODZICÓW

   
________________
     
    
   
              
    
 
Wszelkie kopiowanie zdjęć i tekstów będzie zgłaszane odpowiednim organom zgodnie z poniższym przepisem:
Kopiowanie, przetwarzanie, powielanie w całości lub części treści opisu, zdjęć oraz wszelkich elementów graficznych a także przechowywanie w systemach wyszukiwania, umieszczanie na innych stronach www, przekazywanie, przesyłanie czy udostępnianie innym osobom wyżej wymienionych elementów bez zgody właściciela i autora jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.(Dz.U. z 2006 r. Nr 90, poz.631 z późn. zm.)

Created by mgr Joanna Gazda